Piotrków Trybunalski, ul. Rzemieślnicza 26a
Umów się na wizytę: +48 696 828 084
header
Znajdź nas na:

Szczepienia zwierząt

W zakres naszych usług wchodzą szczepienia zwierząt. Zabezpieczamy psy i koty przed:

  • wścieklizną,
  • chorobami zakaźnymi – leptospirozą, herpeswirusem, zakaźnym zapaleniem wątroby, nosówką, kaszlem kenelowym, parwowirozą, panleukopenią, kalciwirozą, zakaźnym zapaleniem jamy nosowej, białaczką, zakaźnym zapaleniem tchawicy.

Niektóre z wymienionych szczepień powinny być wykonywane cyklicznie, co kilkanaście miesięcy. Jest tak m.in. w przypadku wścieklizny. W Polsce i wielu innych krajach obowiązują przepisy, które wymagają od właścicieli zwierząt ponawiania tego typu szczepienia raz w roku. Dokumenty potwierdzające dopełnienie tego obowiązku warto mieć przy sobie m.in. podczas podróżowania pociągami czy komunikacją miejską. Często wymagają tego wewnętrzne regulaminy firm transportowych. Informacje o szczepieniu muszą znaleźć się też w paszporcie dla zwierząt.

Wykonujemy szczepienia zwierząt w każdym wieku. Tego typu zabiegi nie wymagają podawania znieczulenia. Realizuje się je z wykorzystaniem strzykawki, która pozwala na podanie preparatu pod skórę. Szczepienia są prawie bezbolesne i zwykle nie powodują żadnych dolegliwości u zwierząt.

Szczepienia realizuje się zarówno w przypadku psów, jak i kotów. Mają one na celu zapobieganie rozwojowi poważnych chorób, które często bywają śmiertelne.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej placówki w celu zwiększenia bezpieczeństwa swojego zwierzaka. Szczepienia są wykonywane przez wykwalifikowanych lekarzy weterynarii.