Piotrków Trybunalski, ul. Rzemieślnicza 26a
Umów się na wizytę: +48 696 828 084
header
Znajdź nas na:

Profilaktyka przeciwpasożytnicza

W naszym gabinecie prowadzimy profilaktykę przeciwpasożytniczą. Ma ona na celu zadbanie nie tylko o zwierzę, lecz także zdrowie jego właścicieli. Nasze działania obejmują zapobieganie chorobom pasożytniczym wewnętrznym i zewnętrznym.

Odrobaczanie zwierząt powinno być realizowane regularnie, w zależności od tego, czy pies lub kot ma kontakt z innymi osobnikami, ich odchodami czy zwierzyną leśną. Schemat działania ustala się indywidualnie, po zebraniu najważniejszych informacji na temat pupila. Istnieje również opcja przeprowadzenia badania kału, które pozwala na wykrycie ewentualnych pasożytów i skuteczniejsze podanie odpowiedniego preparatu.

Tabletki do odrobaczania nie obciążają organizmu zwierzaka, dlatego warto podawać je profilaktycznie, nawet jeśli u psa lub kota nie pojawiły się objawy infekcji. Zwykle robi się to raz na kwartał. W przypadku kotów niewychodzących możliwe jest zmniejszenie częstotliwości do dwóch razów w ciągu roku.

Profilaktyka przeciwpasożytnicza ma za zadanie zapobiegać infekcjom powodowanym przez tasiemce, nicienie, pierwotniaki itd. W naszym gabinecie możemy zastosować również preparaty na pasożyty zewnętrzne, jak pchły i kleszcze, a także świerzb, wszy, wszoły i nużeniec. Stosujemy zarówno profilaktykę, jak i leczenie już istniejących problemów, które diagnozujemy podczas kontroli stanu zdrowia zwierzęcia.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego gabinetu w Piotrkowie Trybunalskim.