Piotrków Trybunalski, ul. Rzemieślnicza 26a
Umów się na wizytę: +48 696 828 084
header
Znajdź nas na:

Rozród zwierząt

Świadczymy wiele usług związanych z rozrodem zwierząt. Wspieramy hodowców na każdym etapie – od przygotowania samicy i samca do rozrodu, po odchów szczeniąt i kociąt.

W naszej przychodni pomożemy w wyznaczeniu odpowiedniego terminu krycia – na podstawie badania poziomu progesteronu, cytologii oraz USG. Wykonujemy testy laboratoryjne, które pozwalają na określenie stanu zdrowia zwierzaka – przed ciążą, w jej trakcie i już po porodzie.

Razem z Tobą zatroszczymy się o ciężarne samice, monitorując cały postęp ciąży. Wykonamy ciążowe badania USG z określeniem biometrii płodu, co pozwoli na dokładny monitoring rozwijających się maluchów oraz określenie terminu porodu.

W razie komplikacji porodowych możesz liczyć na nasze wsparcie. Udzielimy niezbędnej pomocy porodowej, w razie potrzeby przeprowadzimy zabieg cesarskiego cięcia.

W naszym gabinecie przeprowadzamy też badania genetyczne ZKwP. Są one wymagane od wszystkich hodowców należących do Związku Kynologicznego w Polsce. Należy wykonać je przed podjęciem decyzji o rozrodzie.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących usług związanych z rozrodem zwierząt zapraszamy do kontaktu. Pracujemy w Piotrkowie Trybunalskim.

Inseminacja psów

W zakres naszych usług wchodzi m.in. inseminacja psów. To proces sztucznego zapłodnienia suki, który jest wykorzystywany w hodowli zwierząt domowych, szczególnie w przypadkach, gdy naturalne metody nie są możliwe lub nie sprawdzają się. W naszej przychodni wykonujemy inseminację nasieniem świeżym. Taki krok w wielu przypadkach pozwala na poradzenie sobie z problemami z płodnością oraz utrzymanie zdolności reprodukcyjnych psów wystawowych.

Warto podkreślić, że inseminacja u psów jest procedurą medyczną, która powinna być wykonywana przez wykwalifikowanego weterynarza lub specjalistę od rozrodu zwierząt. Niezwykle istotne jest również zachowanie standardów higieny i etyki.

Rozród i neonatologia

Kto lepiej zrozumie hodowcę, jeśli nie drugi hodowca? W ZET-WET doskonale wiemy, jak ważne jest szybkie działanie w przypadku ciężarnych samic czy noworodków. Wiemy także, że niektóre rzeczy nie poczekają „do jutra”.

W naszej ofercie znaleźć można między innymi:

  • wyznaczenie terminu krycia (na podstawie badania poziomu progesteronu oraz badania cytologicznego),
  • inseminację nasieniem świeżym,
  • USG ciążowe z biometrią płodu,
  • opiekę nad ciężarną suczką/kotką,
  • pomoc porodową oraz cesarskie cięcie,
  • leczenie ropomacicza metodą chirurgiczną oraz farmakologiczną,
  • profilaktykę oraz leczenie chorób szczeniąt i kociąt.

Zajmujemy się rozrodem zwierząt domowych – psów i kotów. Dopasowujemy odpowiednie metody działania do gatunku, rasy i wieku pupila. Współpracujemy przede wszystkim z hodowcami z ZKwP.

Świadczymy usługi związane z rozrodem zwierząt w Piotrkowie Trybunalskim. W razie pytań dotyczących leczenia w naszym centrum weterynarii zapraszamy do kontaktu.