Piotrków Trybunalski, ul. Rzemieślnicza 26a
Umów się na wizytę: +48 696 828 084
header
Znajdź nas na:

Czyszczenie zębów u psa

Przeprowadzamy profesjonalne czyszczenie zębów u psa w naszym gabinecie. Na uzębieniu zwierząt każdego dnia gromadzi się kamień, który może powodować rozwój poważnych chorób. Zaleca się regularne czyszczenie psich zębów z wykorzystaniem past, silikonowych szczoteczek lub specjalnych gryzaków. U niektórych zwierząt takie zabiegi mogą okazać się niewystarczające. Wówczas konieczne jest skorzystanie z pomocy profesjonalistów.

Usuwanie kamienia nazębnego jest przeprowadzane z wykorzystaniem skalera ultradźwiękowego. Fale emitowane przez takie urządzenie pozwalają na kruszenie osadu i jego usuwanie z jamy ustnej. Zabieg ten ma na celu nie tylko poprawienie estetyki uzębienia, lecz także zapobieganie poważnym chorobom.

Zabieg czyszczenia zębów u psa zawsze jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym. Lekarz musi mieć bowiem dostęp do zewnętrznej i wewnętrznej strony uzębienia. Praca wymaga precyzji i utrzymania głowy zwierzęcia w odpowiedniej pozycji. Z tego powodu nie ma możliwości zrezygnowania ze znieczulenia nawet w przypadku najspokojniejszych psów.

Jak przygotować psa do zabiegu usuwania kamienia nazębnego?

Zabieg czyszczenia zębów u psa nie trwa długo. Wymaga jednak odpowiedniego przygotowania. Zaleca się, by przed podaniem znieczulenia pies był na czczo. Ważne jest również wykonanie badania krwi przed zabiegiem, które pozwoli nam upewnić się, że zwierzę można bez przeszkód poddać znieczuleniu ogólnemu.

Wykonujemy czyszczenie zębów u psa w naszym gabinecie w Piotrkowie Trybunalskim. Zapraszamy do kontaktu.