Piotrków Trybunalski, ul. Rzemieślnicza 26a
Umów się na wizytę: +48 696 828 084
header
Znajdź nas na:

Dysplazja stawów biodrowych u psa

Dysplazja stawów biodrowych u psa to rozluźnienie struktur stawowych. Wiąże się z występowaniem wielu nieprawidłowości, które mogą powodować liczne dolegliwości. Najczęściej u zwierząt chorych na dysplazję dochodzi do ocierania się kości podczas poruszania się, a co za tym idzie – powstawania stanów zapalnych. W efekcie kończyna może stać się sztywna i powodować poważny dyskomfort. Mniejsza aktywność fizyczna przekłada się również na tycie.

W naszym gabinecie zajmujemy się diagnozowaniem dysplazji stawów biodrowych u psa. Wykonujemy zdjęcia pozwalające na zaobserwowanie budowy i ewentualnych uszkodzeń kości i stawów.

Odpowiednio wczesne zdiagnozowanie dysplazji stawów biodrowych u psa pozwala na wdrożenie działań, które ograniczą ewentualne dodatkowe problemy zdrowotne w późniejszym czasie. Zachęcamy do kontaktu właścicieli psów w każdym wieku.

Ocena układu chrzęstno-kostnego

W naszej przychodni wykonujemy badania z zakresu oceny układu chrzęstno- kostnego tj.:

  • zdjęcia RTG w kierunku dysplazji stawów biodrowych,
  • zdjęcia RTG w kierunku dysplazji stawów łokciowych
  • zdjęcia RTG w kierunku OCD
  • zdjęcia RTG w kierunku występowania spondylozy.

Ponadto nasz lek. wet. Michał Skrzek jest jednym z lekarzy uprawnionych przez ZkwP do dokonywania wpisów do rodowodu. W ZET-WET istnieje także możliwość przeprowadzenia badania klinicznego rzepek z wystawieniem certyfikatu.