Piotrków Trybunalski, ul. Rzemieślnicza 26a
Umów się na wizytę: +48 696 828 084
header
Znajdź nas na:

Badanie RTG

Badanie RTG jedna z podstawowych technik diagnostycznych w medycynie weterynaryjnej. Polega na naświetleniu wybranego obszaru ciała wiązką promieni rentgenowskich. W naszej przychodni dysponujemy bezpośrednim systemem RTG, dzięki czemu jesteśmy w stanie uzyskać zdjęcie bardzo dobrej jakości w bardzo krótkim czasie.

Nasz lek. wet. Michał Skrzek jest lekarzem uprawnionym przez ZKwP do oceny układu chrzęstno-kostnego (dysplazja stawów biodrowych, łokciowych, OCD).

RTG kota

W przypadku problemów zdrowotnych u kota chirurg weterynarz może zlecić badanie RTG jako część diagnostyki, aby uzyskać lepsze zrozumienie stanu zdrowia zwierzęcia i podjąć odpowiednie kroki leczenia. W naszym gabinecie wykonujemy prześwietlenia zarówno młodych, jak i znacznie starszych zwierząt. RTG kota ma na celu uzyskanie widoku narządów, kości i stawów, a także określenie ewentualnych chorób lub urazów.

RTG psa

Badanie rentgenowskie (RTG) psa jest używane w weterynarii do diagnostyki różnych nieprawidłowości zdrowotnych u zwierząt domowych. RTG jest przydatne w wykrywaniu problemów ortopedycznych, urazów i zaburzeń zdrowotnych.

RTG psa pozwala na uzyskanie obrazów struktur wewnętrznych zwierzęcia, takich jak kości, stawy, płuca, serce i inne narządy. To narzędzie diagnostyczne, które może pomóc w identyfikowaniu złamań kości, zwichnięć, zmian chorobowych w narządach wewnętrznych, obecności kamieni nerkowych, a także ocenie stopnia rozwinięcia schorzeń.

Jak przebiega badanie RTG?

Podczas badania rentgenowskiego zwierzę jest umieszczane na specjalnym stole. Urządzenie RTG emituje promieniowanie rentgenowskie, które przenika przez jego ciało. Promienie te przechodzą przez tkanki i są rejestrowane na specjalnej płycie lub filmie rentgenowskim, tworząc obrazy struktur wewnętrznych zwierzęcia.RTG jest stosunkowo bezpieczne, ale podejmujemy liczne środki ostrożności, aby zminimalizować narażenie na promieniowanie. To takie metody, jak np. stosowanie ochrony i minimalizowanie czasu ekspozycji na działanie urządzenia.

Wykonujemy RTG psa i kota w Piotrkowie Trybunalskim. Współpracujemy zarówno z hodowcami, którzy chcą wykonać badanie w kierunku dysplazji, jak i prywatnymi właścicielami pupili.