Piotrków Trybunalski, ul. Rzemieślnicza 26a
Umów się na wizytę: +48 696 828 084
header
Znajdź nas na:

Chirurg weterynarz

W ZET-WET oferujemy szeroki zakres usług związanych z chirurgią miękką. Wykonujemy zabiegi sterylizacji i kastracji zwierząt, operacje w obrębie jamy brzusznej, mastektomie, usuwanie zmian skórnych.

Chirurg weterynarz to osoba wykształcona pod kątem operowania zwierząt. Zajmuje się on zarówno planowanymi zabiegami, jak i nagłymi interwencjami. Do najważniejszych zadań chirurga weterynarza warto zaliczyć:

  • przeprowadzanie operacji – takich jak kastracje, sterylizacje, zabiegi usunięcia guzów, rekonstrukcje chirurgiczne, operacje wewnętrzne, ortopedyczne i wiele innych,
  • diagnostyka i planowanie leczenia – ocena stanu zdrowia zwierząt, ustalanie diagnozy oraz planowanie i przeprowadzanie odpowiednich procedur chirurgicznych,
  • opieka przed i pooperacyjna – zapewnianie opieki przedoperacyjnej, monitorowanie stanu pacjenta w trakcie operacji oraz dbanie o stan zwierzęcia po zabiegu,
  • wsparcie diagnostyczne – chirurdzy weterynaryjni mogą wykorzystywać różne metody diagnostyczne, takie jak badania obrazowe, endoskopia i inne techniki, które mają na celu pomóc w identyfikacji chorób.

W wielu przypadkach choroby zwierząt wymagają kompleksowej opieki, dlatego chirurdzy weterynaryjni często współpracują z innymi specjalistami, takimi jak kardiolodzy, neurologowie, interniści czy onkolodzy.

W naszej przychodni w Piotrkowie Trybunalskim zajmujemy się chirurgią miękką. Przyjmujemy zarówno zwierzęta na planowane zabiegi, jak i w nagłych przypadkach. Dobieramy odpowiednie zabiegi do stanu zdrowia psa lub kota, po wykonaniu diagnostyki.