Piotrków Trybunalski, ul. Rzemieślnicza 26a
Umów się na wizytę: +48 696 828 084
header
Znajdź nas na:

Badanie krwi psa

Są sytuacje, kiedy samo badanie kliniczne pacjenta nie wystarczy do postawienia odpowiedniej diagnozy. W takim przypadku z pomocą przychodzi nam diagnostyka laboratoryjna. Nasza przychodnia jest wyposażona w wysokiej klasy sprzęt, który pozwala nam na otrzymanie wyników już w kilka minut. Wykonujemy kompleksowe badanie krwi psa lub kota.

Wykonujemy:

  • badanie morfologiczne – to jedno z najczęściej wykonywanych badań dodatkowych. Pozwala na ogólną ocenę funkcjonowania organizmu, pokazuje ilość poszczególnych komórek krwi. Dzięki temu badaniu dostajemy informacje m.in. o stanie zapalnym toczącym się w organizmie, stopniu odwodnienia pacjenta, występowaniu anemii. W naszej przychodni badanie morfologiczne wykonujemy na aparacie Mindray BC 2800,
  • badanie biochemiczne – jest wykonywane w celu oceny stanu klinicznego zwierzęcia oraz funkcjonowania poszczególnych narządów. Daje nam m.in. obraz stanu wątroby, nerek, trzustki czy poziomu glukozy we krwi. W ZET-WET badania biochemiczne krwi wykonujemy na analizatorze IDEXX Catalyst,
  • badania poziomu hormonów – część badań poziomu hormonów jesteśmy w stanie wykonać już na miejscu. Są to między innymi T4 oraz progesteron. Wyniki otrzymujemy już w ciągu 12 min, co przy badaniu progesteronu jest szczególnie ważne do uzyskania informacji o odpowiednim terminie krycia czy w przypadku prowadzenia ciąży przebiegającej z zaburzeniami.
  • szybkie testy diagnostyczne – w naszej ofercie znaleźć można również szybkie testy diagnostyczne m.in. w kierunku parwowirozy psów, chorób odkleszczowych, zapalenia trzustki psów, wirusowi białaczki i niedoboru immunologicznego kotów. Przeprowadzamy też szczepienia zwierząt na wspomniane choroby.

Wszystkie badania, których nie jesteśmy w stanie wykonać na miejscu, zlecamy firmom zewnętrznym. Na co dzień współpracujemy m.in. z laboratorium Laboklin, Vetlab oraz IDEXX.