Piotrków Trybunalski, ul. Rzemieślnicza 26a
Umów się na wizytę: +48 696 828 084
header
Znajdź nas na:

Chipowanie zwierząt

Oferujemy chipowanie zwierząt. W naszym gabinecie wszczepiamy mikrochipy, a następnie rejestrujemy je w międzynarodowej bazie danych. Chipy są stosowane w celu ułatwienia identyfikacji zagubionego zwierzęcia. Osoba, która odnalazła psa lub kota, może udać się do najbliższego weterynarza. W tym miejscu istnieje opcja odczytania danych z chipa i szybkie zidentyfikowanie właściciela.

Chipowanie zwierząt przeprowadza się z wykorzystaniem strzykawki jednorazowego użytku. Chip jest wprowadzany w ciało zwierzęcia. Zabieg ten jest praktycznie bezbolesny i nie różni się od standardowego zastrzyku, wykonywanego m.in. podczas szczepienia zwierząt. Chip jest wszczepiany dożywotnio – nie zużywa się i nie wymaga wymiany. Umieszcza się go po lewej stronie szyi zwierzęcia.

Chip dla psa lub kota jest zamknięty w specjalnej, sterylnej otoczce. Materiały, z których wykonuje się takie akcesoria, są neutralne dla organizmu i nie powodują żadnych reakcji. Chipy są na tyle małe, że nie wyczuwa się ich pod skórą. Dzięki temu nie powodują one swędzenia i uczucia dyskomfortu, a co za tym idzie – prób wydrapania lub wygryzienia go przez zwierzaka.

Chipowanie psów często wykonuje się już w hodowlach, w pierwszych tygodniach życia zwierząt. Informacje o wszczepionym chipie umieszcza się następnie w książeczce zdrowia i dokumentach przekazywanych nowemu właścicielami. Na chipowanie można zdecydować się również w przypadku starszych zwierząt. Zabieg ten cieszy się zainteresowaniem również w schroniskach.

Wykonujemy chipowanie zwierząt w Piotrkowie Trybunalskim. Zapraszamy do kontaktu.