Piotrków Trybunalski, ul. Rzemieślnicza 26a
Umów się na wizytę: +48 696 828 084
header
Znajdź nas na:

Sterylizacja zwierząt

Wykonujemy sterylizację zwierząt – psów i kotów. Zabieg ten polega na uniemożliwieniu rozmnażania się, jednocześnie zachowując narządy płciowe. W przypadku samców wykonuje się podwiązanie lub przecięcie nasieniowodów. U samic podcina się lub wiąże jajowody lub usuwa jajniki, w zależności od stanu zdrowia zwierzaka i indywidualnej oceny specjalisty. Sterylizacja nie powoduje zmniejszenia ryzyka chorób układu rozrodczego i nie wpływa na zahamowanie wydzielania hormonów. Z tego powodu nie jest ona stosowana w celu zniwelowania niepożądanych zachowań u dojrzałych zwierząt. Może natomiast przyczynić się do bardziej bolesnych rui.

Sterylizacja może być stosowana w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia ropomacicza u samic. Może ona również pomóc ograniczyć szansę na pojawienie się nowotworów – zwłaszcza gruczołu mlekowego. Co więcej, w przypadku samic sterylizacja pozwala też na zapobieganie urojonym ciążom, które powodują różnego rodzaju dolegliwości i obciążenie psychiki zwierzęcia.

Przed wykonaniem sterylizacji konieczne jest przeprowadzenie podstawowych badań krwi. Pozwalają one na określenie ogólnego stanu zdrowia zwierzęcia i wykrycie ewentualnych przeciwwskazań do zastosowania znieczulenia ogólnego. Zabieg ten zawsze jest bowiem wykonywany pod narkozą.

Wykonujemy zabiegi sterylizacji w naszym gabinecie w Piotrkowie Trybunalskim.