Piotrków Trybunalski, ul. Rzemieślnicza 26a
Umów się na wizytę: +48 696 828 084
header
Znajdź nas na:

Stomatolog weterynaryjny

Choroby jamy ustnej to jeden z najczęstszych problemów, z jakim borykają się nasi czworonożni przyjaciele. Stan przyzębia ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. W naszym gabinecie oferujemy usługi stomatologa weterynaryjnego. Specjalista ten zajmuje się diagnozowaniem chorób, a także regularnym czyszczeniem zębów.

W ZET- WET oferujemy:

  • ocenę stanu dziąseł, uzębienia oraz zgryzu,
  • usuwanie kamienia nazębnego przy użyciu skalera ultradźwiękowego,
  • ekstrakcje – przetrwałych zębów mlecznych oraz wymagających usunięcia zębów stałych,
  • leczenie zachowawcze szkliwa,
  • preparaty do profilaktyki domowej.

Wykonujemy m.in. czyszczenie zębów u psa lub kota pod narkozą. Zabieg ten jest polecany w sytuacji, gdy zwierzę boryka się z grubą warstwą osadu nazębnego.

Dbanie o zdrowie jamy ustnej jest istotne dla ogólnego zdrowia pupila. Zaniedbane zęby mogą prowadzić do różnorodnych problemów zdrowotnych, takich jak infekcje, ból, trudności z jedzeniem czy nawet poważniejsze schorzenia. Stomatologa weterynaryjnego warto odwiedzić zawsze wtedy, gdy zauważysz niepokojące objawy – stany zapalne dziąseł, przebarwienia na zębach czy symptomy wskazujące na ból w jamie ustnej.

Nasz stomatolog weterynaryjny pracuje w Piotrkowie Trybunalskim. Zapraszamy do odwiedzenia kliniki. Współpracujemy z właścicielami psów i kotów, a także hodowcami.