Piotrków Trybunalski, ul. Rzemieślnicza 26a
Umów się na wizytę: +48 696 828 084
header
Znajdź nas na:

Profilaktyka

W myśl zasady, że „lepiej zapobiegać niż leczyć” duży nacisk kładziemy na profilaktykę.To dzięki niej możemy zapobiec rozwojowi części chorób groźnych dla zdrowia i życia pupili.

W skład oferowanych przez nas działań profilaktycznych wchodzą m.in.:

przeciwko wściekliźnie – wykonywane u psów obowiązkowo co roku zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt

na choroby zakaźne:

psy: przeciwko parwowirozie, nosówce, kaszlowi kenelowemu, zakaźnemu zapaleniu wątroby, leptospirozie, herpeswirusowi.

koty: przeciwko panleukopenii, kalciwirozie, zakaźnemu zapaleniu jamy nosowej i tchawicy, białaczce.

  • profilaktyka przeciwpasożytnicza

pasożyty wewnętrzne – mogą wywoływać objawy ze strony przewodu pokarmowego, układu nerwowego oraz oddechowego, mogą być także groźne dla ludzi. W naszej ofercie znaleźć można popularne tabletki, ale także preparaty w formie spot on zwalczające pasożyty wewnętrzne,

pasożyty zewnętrzne – czyli głównie pchły i kleszcze ( ale także nużeńce i świerzbowce), które mogą przenosić choroby, takie jak babeszjoza, anaplazmoza, tasiemczyca czy wywoływać problemy skórne. W naszej ofercie znaleźć można tabletki, spot ony, spraye, obroże.

Cele profilaktyki

Profilaktyka ma za zadanie zapobiegać chorobom lub zmniejszać ich nasilenie w późniejszym czasie. Co więcej, niektóre zabiegi z naszej oferty są również wymagane przez obowiązujące przepisy – mowa tu np. o szczepieniach na wściekliznę. Zabiegi profilaktyczne mogą pomóc wydłużyć życie zwierzaka oraz uchronić go przed poważnymi dolegliwościami i długim leczeniem.