Piotrków Trybunalski, ul. Rzemieślnicza 26a
Umów się na wizytę: +48 696 828 084
header
Znajdź nas na:

Badanie genetyczne ZKwP

W naszym gabinecie współpracujemy m.in. z hodowcami. Wykonujemy dla nich badanie genetyczne ZKwP. Jest ono wymagane przez Związek Kynologiczny w Polsce. Dotyczy zarówno samic, jak i samców.

Badania genetyczne przeprowadza się poprzez pobranie krwi, która następnie jest analizowana w profesjonalnym laboratorium. W trakcie tego procesu konieczne jest też wypełnianie specjalnych druków. Pobrane próbki trafiają do placówek, które zostały zatwierdzone przez ZKwP. Takie miejsca są uprawnione do wystawiania certyfikatów informujących o profilu genetycznym zwierzaka.

Wyniki badań genetycznych ZKwP są wpisywane m.in. do rodowodu zwierzęcia. Konieczność przeprowadzenia takich testów wynika z wewnętrznych wymagań Związku Kynologicznego w Polsce. Do wykonywania badań są zobowiązani wszyscy hodowcy rasowych psów – w przypadku zwierząt przeznaczonych do reprodukcji.

W naszej przychodni istnieje również możliwość pobrania i wysyłki materiału na badania genetyczne w celu wykrycia nosicielstwa chorób charakterystycznych danej rasy. Nasza przychodnia współpracuje z laboratoriami takimi jak: Laboklin, Vetlab. Labvet, Animallab.

Wykonujemy badania genetyczne ZKwP w naszym gabinecie w Piotrkowie Trybunalskim. W celu ustalenia szczegółów zachęcamy do kontaktu.